Najczęściej zadawane pytania

Ceny aktualizują się wraz z pracująca giełdą – przy składaniu zamówienia cena jest zawsze bieżąca. W weekendy giełda nie pracuje, dlatego też ceny na stronie przez weekend nie zmieniają się.

LBMA (London Bullion Market Association), czyli Londyńskie Stowarzyszenie Rynku Kruszców to instytucja zrzeszająca międzynarodowe banki, producentów sztab i monet bulionowych, rafinerie, a także wytwórców biżuterii. Produkty z certyfikatem LBMA można sprzedać na całym świecie.

Aktualny kurs giełdowy złota oraz srebra wyrażony w uncjach jest zamieszczony w górnym pasku na naszej stronie internetowej.

Jak najbardziej można zapłacić gotówką za zamówienie złożone przez nasz sklep internetowy.

W Mennicy Zielonej dajemy gwarancję odkupu zakupionych u nas produktów. Skupimy również produkty (sztabki, monety, złom metali szlachetnych), które nie zostały u nas zakupione.

Skup jest prowadzony zarówno w oddziale stacjonarnym w Zielonej Górze, jak i on-line.
Procedura skupu wygląda następująco: dokonujemy sprawdzenia autentyczności złota i jego próby, następnie wyceniamy produkty i przedstawiamy kwotę, za jaką możemy odkupić złoto. Jeżeli Klient zdecyduje się na sprzedaż, transakcja jest natychmiastowo finalizowana. Możemy wypłacić gotówkę lub wysłać pieniądze przelewem bankowym na wybrany numer konta.

Wszystkie przesyłki kurierskie są ubezpieczone na kwotę ich zawartości. Większe zamówienia dzielimy na kilka przesyłek, natomiast gdy nie ma takiej możliwości zamówienie po wcześniejszych uzgodnieniach może bezpiecznie dostarczyć pracownik Mennicy.

Produkty w naszym sklepie internetowym to w głównej części produkty nowe. Jeżeli posiadamy monety z drugiego obiegu zawsze jest wzmianka informująca o tym.

Sztabki zamawiane są ze względu na dostępność u producentów, aby realizować zamówienia w jak najkrótszym czasie. Przy wskazaniu danego producenta czas realizacji może się wydłużyć.

Produkty które sprzedajemy są z pewnego, sprawdzonego pochodzenia. Ponadto jest możliwość ich sprawdzenia w oddziale w Zielonej Górze na spektrometrze, wadze magnetycznej oraz wadze fizycznej.

Złoto inwestycyjne od stycznia 2000 r. na terenie Unii Europejskiej jest sprzedawane bez podatku VAT, natomiast srebro jest objęte stawką VAT 23% .

Jeżeli sprzedaż aktywa odbędzie się minimum pół roku od daty jego zakupu, wtedy inwestor nie jest zobowiązany do zapłaty 19% podatku dochodowego

Jednorazowo można dokonać zakupu anonimowego na kwotę do 15 tys euro.

Uprzejmie informujemy, że prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje w wypadku produktów, których cena zależy od ruchu cen na rynkach finansowych (Dz. U. 2014 poz. 827, Art. 38, pkt. 2), do których zalicza się inwestycyjne złoto oraz srebro.

Jest taka możliwość, aby inna osoba odebrała zamówienie, jednak należy złożyć na adres mailowy oświadczenie informujące o tym fakcie, wraz z danymi osoby odbierającej.

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping